25 Mayıs 2018

Gösterim: 332

Müdür Mesajı


Sevgili  Öğrenciler,

Hayat projesini iyi yapmış bir genç adam için uygulama tecrübesine sahip bir meslek edinmek kadar değer biçilmez bir nitelik yoktur. Anadolu kültüründe ‘’adam olmak’’  ekmeğini kazanmak,  kimseye yük olmamak demektir. Ekmeğini emek ve becerisiyle çıkartamayan insan başı dik yaşayamaz. Bu açıdan geçerli bir meslek eğitimi almak için bu yüksek okulu tercihiniz çok isabetli bir seçimdir. Sizleri içtenlikle kutlamak istiyorum.

‘’Emeksiz sömek olmaz’’. İş bilenin kılıç kuşananındır’’,  ‘’ Ayinsi iştir kişinin lafa bakılmaz’’ demiş ahi pirlerimiz.

Hayatta iki seçim çok önem taşır.

Birincisi iş(meslek) seçimi, ikincisi eş seçimi. Bunlar yanlışsa gerisi hep ters gidecektir.

Okulumuzun bölümleri günümüzde en geçerli meslek alanlarıdır. Burada göreceğiniz dersler sizlere hem kamuda hem piyasada geniş iş imkânları sunmaktadır. Kendisini geliştiren, yabancı dil öğrenen, piyasayı takip eden öğrencilerimizden bazıları daha okulu bitirmeden bile iş teklifleri almakta, mezuniyet sonrası da çok geçmeden alanında CEO, yönetici olarak üst katmanlara yükselmektedirler. Biz öğretim üyeleri olarak bu sonuçları görmekten tarifsiz memnuniyet duymaktayız.

Bize öncelikle sizi iş hayatına hazırlamak; size de meslek eğitimini ve öğretimini ciddiyetle takip edip hazırlanmak düşer.

Yüksekokulumuz dünyada emsali olmayan Erdek coğrafyası gibi bir lokasyonda, Kapıdağı’nın eteğinde, Erdek Körfezi sahilinde bulunmaktadır. Ayrıca, akademik yapı itibariyle de genç ve dinamik bir öğretim kadrosuna sahip bulunuyoruz. Üstelik genç Bandırma Onyedi Eylül Üniversite’mizin rüzgârıyla yüksek okullarımız daha da güçlenmekte ve Ulusal ve Uluslar arası fırsatlardan yararlanma avantajına sahip bulunmaktadır.

Güney Marmara ikliminde, İzmir, Bursa, Balıkesir arasında, liman ve iskeleler sahilinde, İstanbul’un ayağının dibinde her türlü gelişmeye uygun bir sosyo-ekonomik coğrafyada bulunması hem üniversitemizin hem de yüksek okullarımızın tercih şansını arttırmaktadır.

Değerli öğrenciler,

Bilgi çağında yaşıyoruz. Sadece bir üniversite bitirmek de artık yeterli görülmemektedir. Burası sizin için çok daha büyük fırsat kapıları açacaktır. Görmek için bakmak, anlamak için düşünmek, ulaşmak için sevmek, hak etmek için yorulmak gerekir. Hedefleriniz için okul size yön çizecek, başarmanız için yol haritası verecektir.

Bizler öğretim ve yönetim kadrosu olarak sizlerle güzel bir eğitim-öğretim sezonu yaşamanın beklentisi ve heyecanı içerisindeyiz

Hepinize sağlık, başarı ve mutluluklar dileyerek, dostça sıkarım ellerinizden

 

 

                                                               Dr.Öğr.Üyesi  Ali MAZAK          

Erdek MYO Müdürü